Śruby, nakrętki i akcesoria do felg
Śruby i nakrętki do felg z certyfikatem TÜV

Jakość TÜV

Pamiętaj o tym, jaką rolę pełni koło i nie eksperymentuj z felgami i akcesoriami montażowymi, których nikt nie przebadał i pod którymi nikt się nie podpisuje. Śruby i nakrętki Taperpro TPi wytwarzane są pod rygorystyczną kontrolą jakości certyfikowaną przez TÜV, który potwierdza, że otrzymujesz produkt wystarczającą trwały i wytrzymały aby poprawnie mocować felgę.

Co to jest TÜV ?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym w ogóle jest certyfikat TÜV ? Oznaczenie to pojawia się bowiem coraz częściej w ofertach akcesoriów samochodowych. Jednak mało którzy sprzedawca wskazuje w ofercie na normę lub certyfikat, który daje prawo do korzystania z oznaczenia TÜV.

Sam znak TÜV nie jest żadnym uniwersalnym certyfikatem lub homologacją motoryzacyjną. TÜV to po pierwsze skrót z niemieckiego Technischer Überwachungs-Verein, czyli Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego. Po drugie jest wiele stowarzyszeń TÜV. Po trzecie stowarzyszenia TÜV działają w kilkudziesięciu dziedzinach: udzielają konsultacji, prowadzą szkolenia, wykonują ekspertyzy i testy porównawcze, certyfikują produkty, linie wytwórcze, działy handlowe (w tym e-business), działy IT i ochrony danych. Po czwarte TÜV nie działają jedynie w branży motoryzacyjnej, ale też w telekomunikacyjnej, medycznej, lotniczej, militarnej, kolejowej i wielu innych. Zamieszczanie w ofercie loga TÜV lub stwierdzenia, że "dany produkt ma TÜV" bez powołania się na jakąkolwiek normę lub system jakości i bez wskazania konkretnego stowarzyszenia TÜV jest według nas nadużyciem i działaniem bazującym na niewiedzy nabywców.

Co oznacza TÜV w przypadku produktów Taperpro TPi ?

W naszym przypadku umieszczenie w ofercie oznaczenia TÜV informuje, że śruby i nakrętki Taperpro TPi, w tym zestawy przeciwkradzieżowe, produkowane są pod kontrolą jakości w/g normy IATF 16949:2016 i że stosowanie w/w systemu jest audytowane przez stowarzyszenie TÜV Rheinland (pobierz certyfikat i aneks IATF). Dzięki stosowaniu systemu IATF 16949:2016 Taperpro TPi dostarcza na rynek śruby i nakrętki o wysokich i zgodnych ze specyfikacją parametrach dotyczących precyzji wykonania, trwałości i wytrzymałości. W praktyce przekłada się to m. in. na mniejsze zmęczenie materiału, wolniejsze zużywanie się gwintu i większą odporność na korozję.

Co to jest IATF 16949:2016 ?

IATF 16949:2016 (dawniej ISO/TS:16949) to system kontroli jakości oparty na założeniach ISO:9001, doprecyzowany i dostosowany do wymogów podmiotów z branży motoryzacyjnej. System IATF 16949:2016 powstał w celu globalnego ujednolicenia standardów funkcjonujących dotychczas w branży w formie różnych, nie zawsze kompatybilnych opracowań, jak np. norma QS-9000 stosowana przez podmioty amerykańskie czy VDA6.1 stosowana w Niemczech. W opracowaniu systemu IATF 16949:2016 brały udział zespoły reprezentujące wiodących producentów pojazdów samochodowych, jak np. BMW, General Motors i Daimler Chrysler. W efekcie powstał rygorystyczny, jednolity system jakości eliminujący konieczność wielokrotnej certyfikacji określonego produktu przy dostawach części do różnych producentów pojazdów i na różne rynki.